کمیسیون امنیت پیگیر احتمال خرابکاری در آتش‌سوزی پتروشیمی‌ها از وزارت نفت و اطلاعات است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است تکرار متوالی آتش‌سوزی‌ پتروشیمی‌‎ها در کشور نادر بوده و لازم است احتمال امنیتی بودن این حوادث از طریق وزارتخانه‌های نفت و اطلاعات بررسی شود.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٥/٣٠ -  ٨:١٣

محمدمهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حدود 50 مورد حادثه در مراکز پتروشیمی سطح کشور داشته ایم، گفت: این حوادث به صورت متوالی در طول تاریخ پتروشیمی‌های کشور نادر است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ادعای وزارت نفت این است که این اقدامات به خاطر واگذاری پتروشیمی ها به بخش خصوصی است که کنترل ایمنی خوبی نداشته و سرویس هایشان خوب نبوده است.

وی افزود: طبق اظهارات وزارت نفت، بخش خصوصی برای صرفه جویی در هزینه‌ها تعویض قطعات به موقع نداشته و باعث بروز حوادث شده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با این حال این اظهارات مورد قبول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نبود لذا هفته گذشته نامه ای به وزرای اطلاعات و نفت نوشتیم و خواستار رسیدگی به این ماجرا به لحاظ امنیتی شدیم تا احتمال خرابکاری نیز در حوادث آتش سوزی های اخیر پتروشیمی ها بررسی شود./

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا