آثار جهانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم در خطر نابودی است

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد یکی از روش­های رونق کسب و کار را توسعه گردشگری عنوان کرد و گفت: آثار جهانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم که ایجاد شغل در استان فارس می­کند در خطر نابودی است.
نسخه چاپی  ١٣٩٣/٠٢/١٢ -  ١٤:٤٠

 

محمد مهدی برومندی در گفت­گو با خبرنگار خانه ملت درباره اصلی­ترین مشکلات حوزه انتخابیه­ اش توضیح داد: بیکاری و تورم از مشکلات اساسی کشور بوده و در خواست ضروری مردم به ویژه جوانان کار و اشتغال است شهرستان مرودشت هم از این معضل بی­ بهره نبوده و با آن دست و پنجه نرم می­کند.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بنابراین لازم است که تمام ظرفیت­های کشور چه  در دولت و چه در مجلس بر این مهم معطوف شده و طی یک برنامه با زمانبندی مشخص نسبت به حل مشکل بیکاری اقدامی جدی صورت پذیرد.

عضوکمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی مجلس گفت: سیل عظیمی از بیکاران تحصیل کرده در صف انتظار کار ایستاده­اند که بخشی از این بیکاران نیز سهمیه شهرستان مرودشت هستند. پیشنهاد می­کنم برای حل این معضل ملی یک کارگروه ویژه در دولت و مجلس تشکیل شده و بر موضوع بیکاران تحصیل کرده تمرکز کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: تمرکز بیشتر شهرستان­ها و روستاهای کشور بر حوزه کشاورزی است که متأسفانه به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح در سالیان اخیر، عدم توجه به ظرفیت­های داخلی، وقوع خشکسالی­های مستمر، افزایش قیمت نهاده­ های کشاورزی و عدم اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه­ ها این بخش مهم را با  ناملایمات زیادی مواجه کرده است.

نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس بخش کشاورزی را از بخش­های مهم اقتصاد روستایی یاد کرد و گفت: در چند سال اخیر شاهد این موضوع بودیم که دامداران شهرستان مرودشت و بسیاری دیگر از دامداران 11 ماه نهاده دریافت نکردند، سوخت و کود شیمیایی به میزان کافی در اختیار کشاورزان قرار نگرفته و در موقع تولید و برداشت یک محصول همان محصول از کشورهای خارجی وارد شده، حال با این شرایط چگونه می­توانیم ادعای حمایت از تولید داخلی را داشته باشیم.

عضوکمیسیون کشاورزی؛ آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی آثار جهانی تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم را در معرض خطر اعلام کرد و گفت: لازم است توجه ویژه­ای به این آثار تاریخی شده و با اختصاص اعتبار،  نسبت به حفظ و نگهداری این آثار و ایجاد زیرساخت­های لازم برای گردشگران داخلی و خارجی توجه شود، چراکه سالانه میلیون­ها گردشگر از این آثار بازدید می­کنند و به ازای هر گردشگر خارجی به استان فارس برای هشت نفر شغل ایجاد می شود، اگر ما به دنبال ایجاد اشتغال در شهرستان­ها باشیم با توجه به حوزه گردشگری می­توانیم همین امر را محقق کنیم، البته در راستای افزایش کارآفرینی می­توان در همین محل­ها موزه­ هایی نیز تأسیس کرد

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا