برومندی مدارس عربستان به نام اسلام تروریست تکفیری تربیت می کنند/ریاض جبهه النصره را به موشک های تاو مجهز کرده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم پیمانی عربستان و رژیم صهیونیستی که مایل به ایجاد درگیری در کشورهای اسلامی هستند را نباید نادیده بگیریم، گفت: مدارس عربستان به نام اسلام تروریست تکفیری تربیت می کنند.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٤/٢٦ -  ١٩:٠

 محمد مهدی برومندی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه حمایت داعش توسط برخی کشورها در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: این گروه تروریستی در حال حاضر نفت استخراج می کنند و آن را صادر می کنند، سوال این است که چه کشورهایی این نفت را می خرند و داعش پول نفت را چگونه دریافت می کند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین جبهه النصره موشک های تاو به تعداد فراوان در اختیار دارد، موشک یک اسلحه معمولی نیست که تهیه آن به راحتی ممکن باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نگاه آمریکایی ها به مسئله تروریست و مسائل خاور میانه کاملا استراتژیک و حول محور منافع آن ها است.

برومندی متذکر شد: سیاست کلانی توسط آمریکا و صهیونیست ها در درون جهان اسلام دنبال شد و سعی شان این بود که درگیری ها و جنگ را به درون کشورهای اسلامی بیاورند.

وی افزود: هدف آن ها این بود کشورهای اسلامی به جای اتحاد حول محور فلسطین و دشمنی همه کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی، کشورهای اسلامی با یکدیگر درگیر شوند.

نماینده مردم مرودشت،ارسنجان وپاسارگاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ریشه این درگیری ها در عربستان سعودی و ناشی از تفکر وهابیت است که در آن جا وجود دارد.

وی افزود: با هر جنگی که در منطقه خاور میانه رخ داده یک گروه تروریستی شکل گرفته است. برای مثال در افغانستان بعد از آن جنگ ها طالبان به وجود آمده و در سوریه و عراق نیز این گروه های تروریستی ایجاد شده اند.

برومندی بیان کرد: دنیا در جهت مبارزه با تروریسم باید متوجه شود که چه کشوری در مدراس به صورت کاملا منظم به نام اسلام در حال آموزش گروه های تکفیری و تروریستی است، این کشور جز عربستان سعودی نیست که همواره در حال تولید تروریست است.

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: همواره جمهوری اسلامی ایران در خط اول مبارزه با تروریسم و داعش بوده و در عراق با حضور خود مردم عراق، داعش تضعیف شده که این تضعیف داعش در سوریه نیز قابل رویت است.

وی افزود: ما نباید این را پایان عملیات ها و تفکر تروریستی بدانیم، زیرا ممکن است با نام های دیگری این گروه های بازهم تولید شوند و به عرصه بین المللی بیایند، بلکه باید ریشه تفکر تروریستی خشکانده شود. عربستان سعودی مرکز تولید تفکر تروریست پروری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هم پیمانی عربستان و رژیم صهیونیستی که مایل به ایجاد درگیری در کشورهای اسلامی هستند را نباید نادیده بگیریم و تحرکات اخیر و پیوندهایی که بین ریاض و تل آویو انجام شده، به رهبری آمریکا انجام می شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا