برومندی: عربستان کفایت لازم را برای مدیریت مناسک حج ندارد/سعودی‌ها باید ساز و کار لازم را برای حفظ امنیت حجاج ایجاد کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: به طور حتم کشور میزبان باید ساز و کار لازم را برای مدیریت مناسک حج و حفظ امنیت حجاج ایجاد کند، همچنین توجه به حسن بی طرفی خارج از نگاه های سیاسی باید در دستور کار سعودی ها باشد.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٦/١٢ -  ١٤:٥٩

محمد مهدی برومندی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سوء مدیریت دولت سعودی در مدیریت حج و فوت چندین حاجی پاکستانی در عربستان در چند روز گذشته، گفت: عربستان با عملکرد بسیار منفی و نگران کننده در میان کشورهای اسلامی، نشان داد که کفایت لازم را برای مدیریت مناسک حج ندارد.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در سال گذشته اقلب کشورهای اسلامی در مناسک حج دچار مشکل جدی شدند و هزاران حاجی در مکه جان خودشان را از دست دادند.

وی گفت: به طور حتم کشور میزبان باید ساز و کار لازم را برای مدیریت مناسک حج و حفظ امنیت حجاج ایجاد کند، همچنین توجه به حسن بی طرفی خارج از نگاه های سیاسی باید در دستور کار سعودی ها باشد.

برومندی افزود: متأسفانه به علت وجود نگاه افراطی و نگاه غیرمنصفانه از سوی مقامات سعودی، همواره مناسک حج دچار مشکل شده و رویکرد سعودی ها به عنوان میزبان خانه خدا نسبت به بسیاری از کشورهای اسلامی خصمانه و ظالمانه است. به نحوی که عربستان برای مناسک امسال مانع از حضور حجاج بسیاری از کشورها از جماه ایران شده است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: در شرایط کنونی عربستان درگیری مسائل مختلف منطقه ای از جمله بحران یمن، عراق و سوریه شده  و این مسئله موجب شده که تمرکز و نیروی انسانی کافی برای خدمات دهی به حجاج را نداشته باشد.

وی گفت: به نظر من بهترین راه کار برای برگزاری مناسک حج، ورود سازمان همکاری کشورهای اسلامی به این موضوع است تا این مناسک تحت مدیریت تمام کشورها برگزار شود. تا روند خطا و نادرست عربستان اصلاح شود./

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا