مهندس برومندی برای حفظ و نگهداری آثار تاریخی تخت جمشید و پاسارگاد با رئیس جمهور گفتگو کرد

نماینده شهرستانهای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در گفتگو با رئیس جمهور با اشاره به وجود آثار باستانی جهانی تخت جمشید، نقش رستم و پاسارگاد، با بیشترین بازدید کننده داخلی و خارجی در بین آثار تاریخی کشور، از فقدان زیر ساختهای لازم جهت حفظ و نگهداری از این مجموعه ها و کمبودهای موجود در ارائه خدمات به بازدید کنندگان انتقاد نموده است.
نسخه چاپی  ١٣٩١/١٠/٠٨ -  ٢٣:٢

 مهندس برومندی خاطر نشان ساخته که سالانه شخصیت های ملی و بین المللی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از این آثار تاریخی بازدید می نمایند و همچنین بسیاری از هموطنان وگردشگران خارجی  از این مجموعه ها بازدید می کنند که در مجموع موجب اشتغال و تاثیر مثبت بر معیشت ساکنان منطقه دارد و نیاز به توجه بیشتر به این آثار را چند برابر می نماید.

 
نماینده شهرستانهای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد به رئیس جمهور پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت حفاظت الکترونیکی  مجموعه ها به مبلغ 10 میلیارد تومان داد. وی همچنین از رئیس جمهور خواسته است  به منظور ایجاد زیر ساختهای لازم از جمله اصلاح و بهسازی و آسفالت معابر ورودی این آثار مبلغ حداقل 8 میلیارد تومان نیز اختصاص یابد.
 
گفتنی است رئیس جمهور به معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی کشور با صدور دستور آنی خواستار رسیدگی فوری به تقاضای نماینده شهرستانهای مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد شده است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا