اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کردند؛ آمریکا؛ شجره تروریست‌پرور در منطقه\تکمیل پازل بی اعتمادی ملت ایران به کاخ سفید؛ آموزش پژاک از سوی نظامیان آمریکایی

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تأکید کردند که اغلب گروه های تروریستی در جهان از سوی آمریکایی ها حمایت و پشتیبانی شده و تردیدی نیست که کاخ سفید از هر اقدامی برای تقویت گروه های تروریستی مختلف جمهوری اسلامی استفاده می کند.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٦/٢٠ -  ١٦:٥٧

 «حسین یزدان‌پناه» سرکرده یکی از گروه‌های تروریستی و جدایی‌طلب ایرانی  از آموزش خود و نیروهایش به دست مستشاران نظامی غربی خبر داده است.

یزدان‌پناه که با عنوان رهبر گروه تروریستی پارت آزادی کردستان (پاک) شناخته می‌شود، در مصاحبه با آسوشیتدپرس اذعان کرده که نیروهای وفادار به وی، نحوه کار با سلاح و مواد منفجره را از مستشاران آمریکایی و اروپایی فرا می‌گیرند.

سرکرده پژاک در این مصاحبه اصرار کرده که این تعلیمات در سوریه و برای مبارزه با داعش انجام می‌گیرد ولی در عین حال به روشنی اقرار کرده که پژاک دست از حمله به اهداف تعیین‌شده در ایران برنخواهد داشت.

یزدان‌پناه به خبرنگار آسوشیتدپرس گفته که مبارزه با داعش هیچ‌گاه به گزینه جایگزین مبارزه با نظام ایران بدل نخواهد شد.

حال اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به بررسی ابعاد مختلف حمایت آمریکا از گروه های تروریستی در منطقه به ویژه پژاک پرداخته اند.

 

دیپلماسی منفعل، عامل حمایت آشکار آمریکا از پژاک/دیپلماسی تهاجمی جرأت و جسارت را از دشمنان می گیرد

مجتبی ذوالنوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره آموزش نیروهای تروریستی در غرب ایران از جمله پژاک از سوی آمریکایی ها، گفت: از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون معارضان و مخالفان جمهوری اسلامی و گروهک های ضد انقلاب، مورد حمایت و پشتیبانی آشکار و مخفی قدرت های بزرگ از جمله ایالات متحده بوده اند.

مجتبی ذوالنوری

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمریکا در تمام ادوار بحران های ایران، از مخالفان و جریان های برانداز پشتیبانی کرده، البته این مسئله گاهی به صورت آشکار و برخی اوقات به صورت مخفیانه صورت گرفته است.

وی گفت: متأسفانه به علت ضعف دیپلماسی کشورمان و نبود دیپلماسی تهاجمی و مطالبه گری، امروز آمریکایی ها به خود اجازه می دهند که دشمنیشان علیه جمهوری اسلامی را علنی و آشکار کنند.

ذوالنوری تصریح کرد: در شرایط کنونی عربستان سعودی نیز سرکرده گروهک های تروریستی شرق کشور و جریان های تکفیری را به حضور پذیرفته و در نشست هایشان راه های پشتیبانی از آن ها را بررسی می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: حال اگر ایران بر اساس مواضع مردم و تعصی از مواضع روشنگرانه و انقلابی رهبر معظم انقلاب، با متعرضان و مخالفان جمهوری اسلامی برخورد شود و دستگاه دیپلماسی در این مسیر فعال شود، دشمنان نه اینکه دیگر دشمنی نخواهند کرد، بلکه حداقل با احتیاط عمل می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: اگر دشمنان منطقه ای و فرا منطقه ای ببیند که رفتارهایشان بر علیه جمهوری اسلامی، برای آن ها دارای هزینه است و ما نیز متقابلا هزینه آن ها را بالا ببریم، دیگر جرأت جسارت های علنی را دیگر نخواهند داشت.

 

پژاک؛ فرزند نحس ایالات متحده/مبارزه با داعش, توجیه آمریکا برای آموزش نظامی مخالفان ایران

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره آموزش نیروهای تروریستی در غرب ایران از جمله پژاک از سوی آمریکایی ها، گفت: این موضوع واضح و مبرهن است که اغلب گروه های تروریستی در جهان از سوی آمریکایی ها حمایت و پشتیبانی می شوند و ما نسبت به این مسئله تردیدی نداریم که کاخ سفید از هر اقدامی برای تقویت گروه های تروریستی مختلف جمهوری اسلامی استفاده می کند.

حسین نقوی حسینی

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به طور حتم داعش، القاعده، پژاک، منافقین، جبهه النصره و بسیاری از گروه های تروریستی دیگر، نماینده آمریکا در مناطق مختلف جهان بوده و ایالات متحده با استفاده ابزاری از این گروه ها منافعشان را تأمین می کنند.

وی گفت: پس از انقلاب اسلامی ایران، گروه تروریستی پژاک به ابزار و آلت دست آمریکایی ها برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی تبدیل شد و مقامات آمریکایی برای رسیدن به اهدافشان با این گروه بازی می کنند.

نقوی حسینی افزود: آموزش نظامی پژاک در قالب  گروه های نظامی ضد داعش، پوششی برای منحرف کردن افکار عمومی بوده و توجیه کردن اقدامات خصمانه شان علیه ملت ایران است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: جمهوری اسلامی تردیدی ندارد که پشت تمام گروه های تروریستی آمریکا قرار دارد، از این رو مقامات ما باید به صورت جدی، اقدامات ضد حقوق بشری و تروریستی آمریکایی ها را افشا کنیم.

 

تکمیل پازل بی اعتمادی ملت ایران به کاخ سفید؛ آموزش پژاک از سوی نظامیان آمریکایی

محمدمهدی برومندی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطرح شده درباره آموزش نیروهای تروریستی در غرب ایران از جمله پژاک از سوی آمریکایی ها، گفت: رویکرد و اقدامات فعلی آمریکا نشان می دهد که دولتمردان این کشور هیچ وقت از سر صداقت با جمهوری اسلامی گفت وگو نکردند، البته این امر تنها منحصر به ایران نیست، بلکه برای ایالات متحده برای تمام مناطق ژئواستراتژیک برنامه ریزی دقیقی را صورت داده اند.

محمد مهدی برومندی

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد که منطقه خاورمیانه یکی از مهم ترین مناطق جهان محسوب شده که 65 درصد انرژی جهان در نهفته است، از این رو در تمام دوره های تاریخی قدرتمندان دنیا بر روی این منطقه نظر داشتند و سعی شده که حاکمان سرسپرده ای را منصوب کنند، که این شرایط را امروز می توان در بحرین و عربستان مشاهده کرد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی به عنوان یک الگوی موثر برای تمام کشورهای دنیا که همواره به دنبال استقلال، صلح و دوستی است، متأسفانه همواره مورد هجوم آمریکایی ها و کشورهای استکباری بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: آمریکایی ها در ادوار مختلف علاوه بر حمایت از کودتای 28 مرداد، حمایت از نظام طاغوتی شاه و حمایت از صدام در جنگ تحمیلی، در شرایط کنونی در منطقه به دنبال تأمین منافعشان هستند و در این مسیر جمهوری اسلامی را مانع اصلی برای خود می دانند.

برومندی افزود: آمریکا در چند سال اخیر ضمن اینکه با حمایت های آموزشی، مالی و لجستیکی به دنبال تقویت گروه های مخالف جمهوری اسلامی از جمله پژاک بوده، اخیرا حمایت ویژه ای را از گروهک منافقین صورت داده و حتی آن ها را برای سکونت به آلبانی منتقل کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: جمهوری اسلامی به دقت اقدامات و تحرکات آمریکایی ها در منطقه را رصد می کند و قطعا پاسخ هر گونه تجاوز و تعرض به خاک ایران کوبنده و سخت خواهد بود./

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا