برومندی : حضور جنگنده‌های روسی در همدان مغایر اصل 146 قانون اساسی نیست/برنامه مشترکی میان ایران وروسیه برای مقابله با تروریسم وجود دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: استقرار جنگنده‌های روسی در پایگاه نظامی همدان مغایر اصل 146 قانون اساسی نیست.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٥/٢٨ -  ٢٣:٢

محمدمهدی برومندی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی  پیرامون استقرار جنگنده‌های روسی در پایگاه نظامی ایران در همدان اظهار کرد: یک برنامه مشترک بین کشورهای منطقه در قبال مقابله تروریسم جهانی و منطقه‌ای وجود دارد که استقرار امکانات نظامی روسیه در خاک کشورمان نیز از این دسته از برنامه‌ها محسوب می‌شود.

 
وی با اشاره به خطر گروهک های تکفیری در جهان امروز خاطرنشان کرد: گروهک های تروریستی تکفیری امروز جنایات زیادی در کشورهای منطقه از جمله سوریه انجام می‌دهد از این رو یک ائتلاف بین کشورهای منطقه در قبال مقابله با تروریسم وجود دارد که کشورهای مختلفی از جمله ایران و روسیه در این راستا با همکاری می‌کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روسیه به عنوان یکی از کشورهای حامی سوریه در جمع کشورهای مقابله کننده با تروریسم و خط داعش در منطقه همکاری بسیار خوبی دارد از این رو یک همکاری متقابل بین کشورهای مختلف از جمله ایران و روسیه در مسئله مقابله با تروریسم شکل گرفته است.
 
نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه استقرار جنگنده‌های روسی در ایران با مجوز شورای عالی امنیت ملی است تاکید کرد: علی‌رغم ادعا برخی از رسانه‌های غربی این موضوع بدون مجوز نبوده و ایران به هیچ وجه به عنوان پایگاه نظامی برای کشور خارجی محسوب نمی‌شود و نخواهد شد.
 
برومندی تاکید کرد: مفهوم اینکه پایگاه نظامی یک کشور در کشور دیگر مستقر شود این است که یک کشور بخشی از خاک کشور دیگر تصرف کند و منطقه از آن را تحویل بگیرد و مستشاران نظامی و امکانات خود در آن قرار دهد روندی که در موضوع استقرار جنگنده‌های روسی در همدان حکمفرما نیست و نمونه بارز آن را می‌توان به حضور مستشاران آمریکا در بحرین و عربستان اشاره کرد زیرا توان نظامی این کشورها به آمریکا وابسته است و آنها از خودشان هیچ‌گونه امکاناتی ندارند.
 
وی افزود: روندی که در قبال استقرار جنگنده‌های روسیه در ایران حاکم است یک همکاری متقابل بین دو کشور بوده و طبق آن پایگاه‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران در اختیار مسئولین خود کشور قرار دارد و تنها ما در برخی از موارد از جمله تروریسم همکاری مشترک با روسیه داریم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقرار این جنگنده‌ها در پایگاه نظامی همدان مغایر اصل 146 قانون اساسی نیست گفت: این موضوع دخالت در امور داخلی ایران محسوب نمی‌شود و به معنای حضور یک کشور خارجی در خاک ایران نیست.
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا