برومندی در واکنش به اظهارات آمریکایی‌ها درباره افزایش تقابل ایران و آمریکا در خلیج فارس: پاسخ کوبنده نیروهای مسلح به هر گونه تعرض در نقاط مرزی/خلیج فارس زیر چتر نظارتی نظامیان ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در نقاط مرزی کشور به هر گونه تعرض و تجاوز پاسخ کوبنده ای می دهند.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٦/١١ -  ١٢:٢٢

محمدمهدی برومندی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مقامات نظامی آمریکا درباره افزایش دو برابری تقابل میان ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس در 6ماه اخیر، گفت: حفظ تمامیت ارضی کشور، دفاع از سرزمین و آب های سرزمینی برای جمهوری اسلامی یک اصل و موضوع مهم است و قانون اساسی کشورمان نیز بر این مسئله تأکید کرده است.

نماینده مردم مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی به ویژه نیروهای مسلح کشورمان دفاع از حقوق قانونی ایران است و این مسئله خواسته ملت بزرگ کشورمان و رهبر معظم انقلاب است.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در نقاط مرزی کشور به هر گونه تعرض و تجاوز پاسخ کوبنده ای می دهند، افزود: مقامات سیاسی و نظامی آمریکا نباید حادثه سال گذشته در دستگیری ملوانان آمریکایی در خلیج فارس را به فراموشی بسپارند و به طور حتم مانند گذشته نیروهای جان بر کف کشورمان از مرزها محافظت می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در شرایط کنونی خوشبختانه به سطحی از قدرت نظامی دست پیدا کرده، که به هر خطر و تهدیدی، پاسخی کوبنده می دهد و این پاسخ قطعا بسیار فراتر از فکر دشمنان خواهد بود.

برومندی ادامه داد: به طور حتم ایران به هیچ وجه به دنبال دخالت در سایر امور کشور ها و درگیری به دیگر کشورها نیست اما از حقوق حقه خود و حقوق کشور در عرصه منطقه ای کوتاه نمی آید، البته تقویت قوه نظامی ایران در راستای بازدارندگی و دفاع از کشور است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه جمهوری اسلامی هر گونه دخالت در منطقه را سرکوب می کند، افزود: همه کشورهای جهان باید بدانند که ورود غیرمجاز به آب و خاک سرزمینی ایران، بدون پاسخ نمی ماند.

یک مقام نظامی آمریکایی از دو برابر شدن تقابل‌های کشتی‌های آمریکایی و ایرانی در خلیج فارس در شش ماه نخست ۲۰۱۶ میلادی خبر داد./

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا