با پیگیریهای مهندس برومندی دستگاه MRI(ام آر آی ) بیمارستان مرودشت به بهره برداری رسید

واحد MRIبا اعتبار 5میلیارد و 700میلیون تومان و به مساحت 243متر مربع در مدت 4 ماه ، بخش مراقبت های ویژه کودکان PICUبا اعتبار 700میلیون تومان و به مساحت 180متر مربع در مدت زمان 8 ماه و بخش قلب بیمارستان شهید مطهری مرودشت با اعتبار 670میلیون تومان و در مساحت 480 متر مربع و در مدت 9 ماه و رادیولوژی دیجیتال DDRبا اعتبار 500میلیون و در متراژ30 متر مربع به بهره برداری رسید .
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٥/٠٢ -  ٢٣:٦

محمد مهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاح MRI با تقدیر ازتوجه ویژه دولت  در بخش درمان تقدیر کرد و افزود : طرح تحول سلامت  و ضرورت اجرای آن از سوی وزیر به نمایندگان تبیین شد اما این طرح دارای نقاط ضعفی است که به وزرات بهداشت بر نمی گردد .

وی ادامه داد : که عدم پرداخت مطالبات است که بایستی از سوی  سایر دستگاهها  مانند وزرات رفاه می بایست تعهدات بیمه ای راپرداخت نمایند .

نماینده مرودشت ارسنجان و پاسارگاد از  دستور رئیس جمهور مبنی بر پرداخت 5 هزار میلیارد تومان جهت پرداخت مطالبات در حوزه درمان  خبر داد و اظهار امیدواری کرد که مشکلات در این زمینه مرتفع شود.

برومندی  در ادامه به مشکلات بیمارستان شهید مطهری مرودشت پرداخت و افزود  : این بیمارستان با دومشکل نبود تجهیزات و پذیرش بیمار بیش از ظرفیت اسمی روبه رو بوده است که در این راستا تلاش ها در جهت اقدامات کوتاه مدت با خرید تجهیزات تشخیصی و درمانی و در بلند مدت با احداث بیمارستان شماره 2 یگیری شده است .

 

وی با اشاره به احداث بیمارستان شماره 2 گفت : با اینکه قانون اجازه نمی داد پروژه عمرانی جدید آغاز شود اما با پیگیری های متعدد و اعمال ماده 215 خوشبختانه مجوز ساخت بیمارستان را  گرفتیم .

برومندی اضافه کرد : علت ممنوعیت آغاز پروژه های جدید این  است که 500هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام بر زمین مانده است و این در حالی است که بودجه سالانه 30 هزار میلیارد تومان است .

عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطر نشان ساخت : با پیگیری به عمل آمده  در سال جاری 3 میلیارد تومان  جهت تکمیل احداث بیمارستان شماره 2 مرودشت اختصاص یافته است .

وی در ادامه با اشاره به بهره برداری دستگاه MRI  مرودشت مشکلات زیادی برای شهروندان مرودشتی و شهرهای همجوار از نبود MRIاز جمله انتقال بیماران به شیراز را داشتیم  که در این رابطه در سفری که وزیر بهداشت به مرودشت داشت موافقت وزیر را جهت تجهیز بیمارستان به دستگاه MRI  را اخذ نمودم  .

برومندی ادامه داد : جهت سیر مراحل قانونی به مشکل محل تامین اعتبار MRI  مواجه شدیم که مجددا با رایزنی با وزیر بهداشت  موفق به اخذ دستور وزیر مبنی بر اینکه  75 درصد از محل وزارت بهداشت و 25 درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی استان فارس تامین شود .

وی : بر نیازفوری  و جدی راه اندازی بخش انژیو گرافی و جراحی قلب را ضروری دانست  و از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان فارس خواست که بیمارستان شهید مطهری مرودشت را به دستگاه پت اسکن ( تصویر برداری پزشکی هسته ای ) تجهیز نماید  .

 

برومندی در پایان خبر از راه اندازی پلی کلینینک تامین اجتماعی  با حضور وزیر رفاه و کار و امور اجتماعی  در دو هفته آینده  داد .

 در این مراسم دکتر ایمانیه رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص وضعیت درمانی بیمارستان  شهرستان مرودشت ، مشکلات اعتباری گزارشی ارایه داد، همچنین حیدرزاده فرماندار مرودشت با اشاره به جذب سرمایه گذار در راستای گسترش خدمات درمانی تاکید نمود.

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا