بررسی مشکلات محله محمدآباد مرودشت با حضور نماینده مجلس+تصاویر

برومندی گفت: با وجود تمامی مشکلات اقتصادی، اعتبار گاز رسانی به این محله را تأمین کردیم که با انتخاب پیمانکار، عملیات لوله کشی صورت گرفته است و پس از ان می بایست شبکه آزمایش می شد. اما به علت شکسته شدن برخی دستگاه های تست، این عملیات به تعویق افتاد که پس از نصب مجدد، عملیات تست گیری نیز پایان یافت و در چند روز آینده به مرحله اجرا خواهد رسید.
نسخه چاپی  ١٣٩٣/٠٢/٢٠ -  ١٤:٣١

 

به گزارش "ندای مرودشت" مسائل و مشکلات مردم محله محمد آباد، با حضور محمد مهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در منزل یکی از اهالی این محله برگزار شد.


در ابتدای این برنامه، تعدادی از اهالی این محله مسائل و مشکلات خود را برای نماینده مرودشت شرح دادند.


فقدان لوله کشی گاز شهری، کانال روبازی که تبدیل به مجرای فاضلاب شده است، بیماری سالک، نبود روشنایی در قسمتهایی از بلوار شهید چمران، نبود سرعت گیر و عدم امنیت عابران پیاده، عدم وجود فضای سبز، کمبود آب آشامیدنی، سرقت ها و تحت پوشش قرار نگرفتن سه کوچه این محله در طرح تفضیلی، از جمله مسائلی بود که توسط شهروندان این محله بیان شد.

محمدمهدي برومندی نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی، پس از شنیدن گفته های شهروندان، با اشاره به وسعت حوزه انتخابیه خود بیان کرد: حوزه انتخابیه ما بسیار بزرگ است به طوری که بیش از 400 روستا و سه شهرستان را در بر می گیرد که باتوجه به حضور در جلسات مجلس و پیگیری برخی از مشکلات مردم در تهران و استان، عملا با محدودیت وقت روبرو هستیم و امکان چنین جلساتی به ندرت به وجود می آید.


برومندی در مورد مشکلات این محله گفت: بنده از زمانی که در فرمانداری در سمت معاونت عمرانی افتخار خدمت به مردم را داشتم، به تمامی مسائل و مشکلات این محله آگاه بوده و هستم.


وی با اشاره به شرایط متفاوت مجلس نهم با دوره های قبل تصریح کرد: قبل از مجلس نهم، ما روزانه 2میلیون و نیم بشکه نفت صادر می کردیم اما از زمان مجلس نهم به بعد که تحریم ها جدی شد، توانستیم فقط یک میلیون بشکه صادر کنیم که عملا کاهش درآمدها را در پی داشت که این مسئله به همراه گرانی و تورم ها و تغییرات ناگهانی اقتصادی، کار را در حوزه های عمرانی سخت تر کرد.


برومندی افزود: در سال 1391 بودجه عمرانی کشور، 38هزار میلیارد تومان پیش بینی شده بود ولی فقط 8هزار میلیارد تومان آن تحقق یافت. در سال 1392 هم وضع بهتر از این نبود، به گونه ای که از 56هزار میلیاردتومان بودجه عمرانی پیش بینی شده، فقط 22هزار میلیارد تومان بدست آمد و تکمیل پروژه های عمرانی را سخت تر کرد اما با این وجود معقتدیم که کارهای خوبی صورت گرفته است.


نماینده مردم مرودشت در مورد مشکلات این محله بیان کرد: باید به این نکته توجه کنیم که طبق قانون، شهرداری، کلید دار شهر است و خدمات باید در محدوده خدماتی و قانونی شهر ارائه شود که با توجه به اینکه این محله در محدود خدماتی شهر مرودشت قرار نداشت، ابتدا می بایست این مساله حل می شد که با پیگیری های صورت گرفته، در نقشه جامع شهر مرودشت، این محله و زمین های بسیجیان به درون محدوده شهر انتقال یافت.


وی در مورد گازکشی به این محله گفت: پس از حل مسأله قانونی شدن این محله، سعی شد مساله گاز این منطقه حل شود. برای گازکشی، نیاز به زیرسازی و استاندارد سازی کوچه هایی بود که غیر اصولی ساخته شده بودند و از وسی دیگر گاز کشی به بخش درودزن و سایر قسمت های حوزه انتخابیه نیز در حال انجام بود.


برومندی افزود: با وجود تمامی مشکلات اقتصادی، اعتبار گاز رسانی به این محله را تأمین کردیم که با انتخاب پیمانکار، عملیات لوله کشی صورت گرفته است و پس از ان می بایست شبکه آزمایش می شد. اما به علت شکسته شدن برخی دستگاه های تست، این عملیات به تعویق افتاد که پس از نصب مجدد، عملیات تست گیری نیز پایان یافت و در چند روز آینده نصب علمک نیز به مرحله اجرا خواهد رسید.


نماینده مردم مرودشت در مورد فاضلاب و کانال های روباز گفت: در دهه 1370، زمانی که تنها 27 تا 28 درصد سیستم فاضلاب مرودشت راه اندازی شده بود، اعلام شد که فاضلاب مرودشت تکمیل است. امسال توانستیم در یک مقطع 4میلیارد تومان برای تکمیل فاضلاب مرودشت تامین کنیم ولی برای تکمیل کار و پوشاندن این کانال نیاز به یک مدیریت جهادی و همدلی تمامی دستگاه ها است.


برومندی از مردم محله محمدآباد خواست که مشکلات مربوط به حوزه شهری را با شورا و شهردار مطرح کنند تا با همکاری آنان و حل مسائل موجود، اعتبار لازم برای تاسیسات شهری، تأمین شود.


در پایان جلسه برومندی ضمن تماس تلفتی با رضا دهنوی رئیس اداره برق مرودشت، خواستار رفع مشکل روشنایی بلوار چمران شد.
وی همچنین از اهالی خواست که دو نماینده از مردم در جلسه آتی نماینده با شورای شهر مرودشت حضور یابند تا مسائل را در آنجا مطرح نموده و راه حلی برای آنها پیدا شود.


پس از پایان یافتن صحبت های نماینده، سید یدالله حسینی فرماندار مرودشت نیز در مورد محله محمد آباد و مسائل و پیگیری مشکلات آن، مطالبی را ارائه نمود.

IMG_8132.jpg - 193.56 کیلو بایت

IMG_8135.jpg - 159.46 کیلو بایتIMG_8140.jpg - 182.20 کیلو بایت

 

IMG_8162.jpg - 173.76 کیلو بایت

 

IMG_8159.jpg - 161.01 کیلو بایت

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا