برومندی: بعیدی نژاد ویژگی‌های لازم برای سفیر شدن را دارد/ جمهوری اسلامی خواهان ارتقا سطح روابط بین المللی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جمهوری اسلامی خواهان ارتقا سطح روابط دیپلماسی است و قطعا بعیدی نژاد ویژگی های لازم برای سفیر ایران در بریتانیا را دارد.
نسخه چاپی  ١٣٩٥/٠٦/٢٠ -  ١٦:٥٤

محمدمهدی برومندی در گفت و گو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ارتقا سطح روابط ایران و بریتانیا اظهار داشت: ارتقا سطح دیپلماسی با کشورهای جهان در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی یکی از اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران است به هر حال این اقدام در راستای سیاست های کلی نظام در دستگاه دیپلماسی انجام شد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به روابط تیره و تار ایران و انگلستان، ادامه داد: بعد از مذاکرات 1+5 که برخی مشکلات ما با مجامع بین المللی به سمت حل شدن رفت، لازم بود که سطح ارتباطات ارتقا پیدا کند، بریتانیا کشوری است که مشکلاتی زیادی از گذشته تاریخی با آنها داشته و داریم به نظر می رسد که ارتقا سطح دیپلماسی به حل این مشکلات کمک کند.

وی گفت: انتخاب افراد برای سفیر از وضایف وزیر امور خارجه است و به نظر می رسد بعیدی نژاد به دلیل حضور پر رنگ در مذاکرات هسته ای برای این امر انتخاب شد حتما مصلحت در این بود فردی که به ابعاد برجام آگاه است مدیریت سفارت لندن را بر عهده بگیرد.

این نماینده با توجه به  توانایی بعیدی نژاد اظهار داشت: در حال حاضر برجام از مهمترین موضوعات جهان است و اجرای درست آن از دغدغه های ایران و کشورهای 1+5 است، بنابراین بعیدی نژاد ویژگی های لازم برای پیگیری اجرای درست برجام را دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب نیکولاس هاپتون برای حضور در سفارت ایران، اظهار داشت: قطعا این فرد از سوی دستگاه دیپلماسی کشور ارزیابی شده است در غیراینصورت هرگز استوارنامه او از سوی ظریف مورد قبول قرار نمی گرفت./

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا