گزارش مجموعه اقدامات زير بنايي، عمراني و اعتباري در جمع خبرنگاران محلي

مهندس برومندي درگفتگويي درجمع خبرنگاران گفت برآنيم تاباحمايت وهمکاري دولت ومسيولين زيربط برنامه هاي زيربنايي که درشهرستان نيازمنديم را اجرايي کنيم .
نسخه چاپی  ١٣٩١/٠٦/١٥ -  ٢٣:٤٨

نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی گفت شهرستان مرودشت ازجمله شهرستانهای پایلوت کشور میباشدکه ازبسیاری زیرساختارها بهره مند نیست و تاکنون اقدام مناسبی دراین خصوص انجام نشده است .
برومندی درسفر حوزه انتخابیه خود ازحضور مسئولین رده بالای استان درسطح شهرستان مرودشت خبرداد و گفت باحضور مدیران ارشد استان وبررسی معضلات ومشکلات حوزه انتخابیه اقدامات و مصوباتی صورت گرفته است که امید میرود بتوانیم اقداماتی درخور شأن مردم مرودشت انجام دهیم .

مهندس برومندي گفت: حضور مدير كل راه و ترابري استان فارس مهندسي عشايري در حوزه انتخابيه و در بخشهاي مختلف از جمله كامفيروز، ابرج، رامجرد، درودزن، سيدان، بخش مركزي و ديگر نقاط شهرستان كه مشكلات عديده اي دارند قول مساعدت و همكاري جهت مرتفع نمودن مشكلات اين محور را داده شده كه از جمله آنها مي توان به راه روستايي كودين تا آب ماهي بخش كامفيروز، محور درودزن به اقليد ( پل شهداي گمنام تا محور اقليد) موردبازديد قرار گرفت و اعتبارات قابل ملاحظه اي به اين طرح تزريق گرديد و با افزايش ماشينات راهسازي اين پروژه سريع تر انجام گرفت تا هرچه زودتر شاهد اتمام پروژه مرودشت به درودزن باشيم. وي با اشاره به ديگر مشكلات راه هاي آنتني شهرستان نيز گفت: از ديگر راه هاي مورد بحث كه مي توان به آن اشاره نمود روستاهاي آب باد كودين در كامفيروز، محور حاجي آباد به مرودشت و زنگي آباد به سمت ميان قلعه ، مرودشت به مجد آباد، تخت جمشيد به اسماعيل آباد و آسفالت راه هاي ميان قلعه، حاجي آباد به خيرآباد و خوريجان در بخش درودزن بايستي انجام گيرد.

در خصوص نقاط حادثه خيز راههاي شهرستان نيز كه از جمله آنها مي توان احداث پل آب پخش اشاره نمود كه مجوز و بودجه گاردريل 5 كيلومتر آن را از مدير كل گرفته ايم در محور سارويي نيز كه كانال مصروف آن مي بايست حريم سازي و ايمن سازي شود تا ديگر شاهد سقوط وسايط نقليه به داخل كانال و حوادث ناگوار براي همشهريان عزيز نباشيم.

راه آهن شيراز- اصفهان و نبود ايستگاه راه آهن در مرودشت و حتي در نزديكي ميراث گرانبهاي تخت جمشيد از ديگر دغدغه هاي ما بوده كه مي بايست ايستگاه راه آهن به نزديكي شهر مرودشت و ميراث تخت جمشيد قرار گيرد دليل محكمي در اين خصوص داريم . صنعت توريست كه مي تواند براي ما مرودشتي ها اشتغال زا باشد رونق بهتري مي گيرد. اشتغال جوانان يكي از مسائل مهم و اساسي براي ماست كه مسئله ايستگاه راه آهن را در صحن علني مجلس به وزير تذكر داده ايم.

وي در خصوص پل فتح آباد و دهبيد نيز گفت: اين دو پل مي بايست هرچه سريعتر عمليات اجرايي آن اجرا شود تا مردم كمتر دچار مشكل شوند.

از ديگر مسائل راه در حوزه انتخابيه بحث اتصال سيدان به كنارگذر مرودشت است كه بايد حل گردد.

تعويض محور ارسنجان به مرودشت از مسائل مهم است كه در خصوص راههاي ارسنجان و پاسارگاد در مجلس به وزير تذكر داده شده است برآنيم كه در سفر آتي با حضور مدير كل راه استان به بررسي و مشكلات اين محورها بپردازيم.

مهندس برومندي در خصوص اعتبار تملك و دارايي هاي استان كه به مرودشت تخصيص داده شده گفت: با حضور در كميته برنامه ريزي شهرستان اعتبار تملك دارايي كه بالغ بر 7 ميليارد تومان بوده را بين دستگاههاي اجرايي تقسيم نموديم كه ادارات و دستگاههاي اجرايي مي بايست در خصوص اجرايي نمودن اين بودجه دار بحث توسعه برنامه هاي شهرستان اقدام مقتضي را انجام دهند و در خصوص شهرستان پاسارگاد نيز 2 ميليارد تومان تملك بين دستگاه ها توزيع گرديد.

نماينده مردم در مجلس در خصوص بحث آبرساني به بخشهاي شهرستان گفت با حضور مدير كل آبفا روستايي در حوزه انتخابيه و بازديد از بخشهاي درودزن، كامفيروز و سيدان مصوبات خوبي را داشته ايم كه از جمله آنها مي توان به حفر 8 حلقه چاه كه تا پايان شهريور اجرايي مي گردد . در روستاهاي شهرك ولي عصر، اسماعيل آباد، سعادت آباد، وارد آباد، در بخش مركزي و روستاهاي احمد آباد و معصوم آباد و ميان قلعه از ديگر مصوبات بوده كه با حفر چاه جهت آب آشاميدني مردم اقدام مي گردد.

وي در خصوص آبرساني به رامجرد نيز گفت: حفر يك حلقه چاه جديد براي مجموعه شهر رامجرد و خط انتقال آب به برخي روستاها از جمله رزمنجان در بخش درودزن و پي گير برخي مشكلات آب آشاميدني روستاي گرمه در بخش كُر و روستاي تنگ شور در بخش كامفيروز، تعويض برخي شبكه هاي آب آشاميدني روستاي دشتك و بخش كامفيروز و ديگر روستاهاي بخش مركزي بوده كه بالغ بر 10 ميليارد تومان پروژه آبرساني در شهرستان مصوب شده كه با مدير كل آبفاي روستايي مهندس دهقاني به توافق رسيده ايم.

مهندس برومندي از ارتقاء سطح كيفي ايستگاههاي مخابرات در آينده نزديك خبر داد و گفت: با حضور مدير كل مخابرات فارس مهندسي قنبري و بررسي برخي مشكلات آنتن دهي در نقاط مختلف شهرستان من جمله محور درودزن، دانشگاه علوم تحقيقات، قاسم آباد كوه سبز، كامفيروز، رامجرد جنوبي، محور مرودشت – ارسنجان بررسي گرديدكه با ايجاد چندين PDF جديد پهناي باند اينترنت نيز به شدت افزايش مي يابد تا آنتن دهي بهتر شود.

برومندي در خصوص پيگيري مسائل ورزشكاران مرودشت نيز گفت: با حضور دكتر كمانه مدير كل ورزش و جوانان فارس در سطح شهرستان جهت پيگيري مطالبات جوانان برومند مرودشتي كه سعادت هايي صورت گرفته كه دغدغه ي بارز آن قول اجرايي نمودن ورزشگاه 15000 نفري مرودشت در آينده نزديك خواهيم بود. كه مي تواند بارقه اميدي براي جوانان و ورزشكاران مرودشت باشد.

وي سرانه ورزش مرودشتي ها در آخرين سطح كشوري دانست و افزود: نبايد سرانه ورزش ما مردشتي ها در اين سطح باشد. همانگونه كه جوانان برومندي تحويل كشور مي دهيم مي بايست مديران ورزش كشور و استان توقعات ورزشكاران را برطرف نمايند تا خداي ناكرده موجب سرخوردگي و دلسردي آنان نگردند، پتانسيل هاي بالقوه اي در سطح شهرستان وجود دارد كه مي بايست به نحو احسن از آنها استفاده نمود.

وي در ادامه گفت: با دعوت از مدير كل ورزش فارس خواهان بررسي و اقدامات لازم در جهت مطالبات شهرستان شده ايم و قول مساعد و همكاري نيز داده شده است. برومندي در خصوص مسائل و مشكلات مجموعه ي ميراث فرهنگي شهرستان ( تخت جمشيد) گفت: با حضور استاندارد فارس و مدير كل ميراث فرهنگي و جهانگردي پروژه بهينه سازي محور مرودشت- تخت جمشيد در اولويت قرار گرفت و مقرر گرديد كه اين محور در اسرع وقت آماده و مورد بهره برداري قرار گيرد.

وي در خصوص بهشت گمشده نيز افزود: با جذب اعتباري بالغ به يك ميليارد تومان جهت متحول نمودن اين منطقه توريستي برآنيم با هم اشتغال زايي انجام دهيم و هم بتوانيم از اين مجموعه ي گرانبها استفاده بهينه نمائيم و از آن محافظت كنيم.

وي درباره طرح مجموعه پرديس افزود: بناداريم با جذب اعتبارات لازم و كافي امكانات در خصوص اجراي اين طرح عظيم فراهم گردد و با اجراي كمپينگ تفريحي- مسافرتي گردشگر جذب كنيم.

با توافقات في مابين شهرداري و ميراث فرهنگي مقرر گرديد كه پارك 20 هزار هكتاري تخت جمشيد براي استفاده مردم و توريست فراهم گردد.

وي از حضور مدير كل بهزيستي استان فارس در سطح شهرستان خبر داد و افزود : با حضور مدير كل بهزيستي مقرر گرديد سرانه بودجه بهزيستي شهرستان مرودشت جهت سرويس دهي و ايجاد امكانات مناسب جهت افراد تحت حمايت اين نهاد اقداماتي صورت گيرد.


در بحث بهداشت و درمان نيز وي افزود: مايه تاسف است كه بيمارستان دومين شهرستان استان فارس كه از لحاظ وسعت و پذيرش دومين بيمارستان استان مي باشد نبود امكانات ام.آر.آي و امكانات موردنياز بخش قلب اين بيمارستان مايه ناراحتي است كه چرا بايد اينگونه باشد و با دعوت وزير بهداشت برانيم تا اينكه مشكلاتي مرتفع گردد.

با حضور دكتر ايمانيه در سطح حوزه انتخابي در آينده اي نزديك خبرهاي قابل هضمي در بحث بهداشت و درمان به اطلاع مردم مي رسد لازم به ذكر است بيمارستان كامفيروز با قرار گرفتن در طرح مهر ماندگار تا پايان سال جاري تكميل و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

وي در خصوص مسائل و مشكلات بخش صنعت و معدن شهرستان نيز گفتند با حضور در دفتر كار وزير صنعت و معدن و ارائه راهكارها و صحبت هايي در خصوص مسائل و مشكلات اين نهاد در شهرستان برانيم تا با جذب سرمايه و تزريق بودجه كافي به اين بخشها در خصوص اشتغال زايي براي جوانان گامهاي اساسي برداشته شود.

با حضور استانداري فارس در محل كارخانه آزمايش و مدير كل صنايع و معادن مقرر شد كه با تزريق بودجه و ايجاد تسهيلات از تعطيل شدن اين كارخانه جلوگيري شود تا در وقت مناسب براي برنامه هاي آتي اقدامات لازم صورت پذيرد.

عضو كميسيون كشاورزي در مجلس در خصوص مسائل و مشكلات بخش كشاورزي نيز گفت: مسائل و مشكلات كشاورزان حوزه انتخابيه بسيار باعث ناراحتي و نگراني است . خشكسالي سالهاي اخير و ديگر مسائل عديده ي اين قشر را بر آن داشت تا با حضور در دفتر وزير جهاد كشاورزي خواهان اين شديم تا به داد اين مردم و اين قشر زحمت كش برسند و قول مساعد داده شده تا در خصوص اولويت قرار دادن استان فارس در بحث خشكسالي بودجه هاي لازم جهت تزريق بين كشاورزان گرفته شود.

برومندي در خصوص تغييرات مديريتي در سطح دانشگاه علوم تحقيقات فارس نيز گفت: در سطح كلان دانشگاه آزاد تغييرات اساسي در حال رخداد است كه هرچه سريعتر مي بايست تكليف آن مشخص گردد و پيشنهاداتي را نيز از سوي مجموعه شهرستان ارائه داده ايم كه اميد است با جايگزيني مديريت قوي در خصوص ارتقاء سطح علمي منطقه و دانشجويان مرودشتي اقدامات خوبي صورت گيرد.


در خصوص ايجاد دانشگاه دولتي در سطح شهرستان بايد اضافه نمود كه در مصوبه سفر هيات دولت در تاريخ 4/3/88 به ايجاد اين واحد دانشگاهي در مرودشت تاكيد شد كه با ايجاد دانشگاه دولتي مرودشت مي توان امتياز خوبي براي ارتقاء سطح علمي شهرستان گرفت و برآنيم تا با مشخص نمودن زمين و ملك موردنياز اقدامات بعدي جهت احداث آن صورت گيرد.
وي در خاتمه در خصوص احداث آزاد راه گفت: مسأله بسيار مهم و حياتي براي ارتباط بهتر و از بن بست بيرون رفتن منطقه كامفيروز و حتي مرودشت آزادراه مي باشد كه اولاً اين اشتغال زايي عظيم در منطقه ايجاد كند و ثانياً با نزديك تر شدن به مركز از طريق اين آزادراه منطقه كامفيروز و ديگر مناطق مجاور از اين بن بست رهايي پيدا مي كند  و باعث رونق گرفتن بخش عظيم صنعت و معدن، كشاورزي، گردشگري و به طور كل ايجاد امنيت و رفاه و آسايش مردم مي گرد كه اميد مي رود با پايان هرچه زودتر اين پروژه عظيم ملي خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوري اسلامي به مردم منطقه ملموس تر گردد. 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مهندس مهدی برومندی می باشد. طراحی سایت توسط شرکت فناوری اطلاعات عصر پویا